İmar Barışına Başvuru Süreci Ne Zaman Bitiyor?


Bugünkü yazımızda imar barışının bitmesine 23 gün kala yararlanmak isteyen vatandaşlara bazı hatırlatmalarda bulunalım dedik. 31 Ekim 2018 tarihi ile birlikte artık imar barışına başvuru işlemi son bulacak. Yaklaşık olarak 13 milyon konutu yakından ilgilendiren imar barışında artık son günlere girilmiş durumda. İşte detaylar…

İmar Barışında Son Başvuru Ne Zaman?

8 Haziran 2018 tarihinde başlayan başvuru süreci 31 Ekim 2018 tarihinde son bulacak. İlk başvuru gününden bu yana 5 milyon kişi başvuruda bulundu.

İmar Barışı Başvuruları Nereye Yapılacak?

İmar barışı uygulaması kapsamında yapı kayıt işlemleri e-devlet üzerinden yapılacak.

İmar Barışı Hangi Yapıları Kapsıyor?

31 Aralık 2017 tarihinden önce inşa edilmiş yapıları kapsıyor.

İmar Barışı Hangi Yapıları Kapsamıyor?

İmar barışı uygulaması, İstanbul Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesi ile Tarihi Yarımada içindeki bazı alanları kapsamıyor.

Yapı Kayıt Belgesi, Kalıcı İmar Hakkı Sağlar Mı?

İmar barışı, imar açısından ekstra bir hak sağlamıyor. Yapı kayıt belgesi alınacak yapılar için yürürlükte olan imar mevzuatı hükümleri uygulanır.

İmar Barışından Önce Alınmış Yıkım Kararları Ve İdari Para Cezaları Ne Olacak?

 Yıkım kararları ve idari para cezaları varsa iptal edilecek.

Yapı Kayıt Belgesi Ne Zamana Kadar Geçerli?

Yapının yeniden yapılmasına veya kentsel dönüşüm uygulamasına kadar geçerli.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz