İmar Barışında Vatandaşlar İlk Tapularını Aldı!


İstanbul’da ilk kez İmar Barışı Kanunu’ndan yararlanarak tapularına kavuşanlar Emniyetevleri Mahallesi sakinleri oldu. Kağıthane’ye bağlı Emniyetevleri Mahallesi’nde İSKİ arazisi üzerinde yer alan çok katlı yapıların 40 seneyi aşkın süren tapu soru çözüldü. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın çalışmaları sonucu hak sahibi vatandaşlara tapuları verildi.

İmar Barışı Kanunu’ndan yararlanan vatandaşlara tapuları Kağıthane İlçe Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen bir programla teslim edildi. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç tarafından teslim edilen tapuları alan vatandaşların mutlulukları gözlerinden okundu.

Başkan Fazlı Kılıç yaptığı açıklamada; ‘’ 7143 sayılı İmar Barışı Kanunu kapsamında İstanbul’da ilk tapuları vermeye başladık. Göreve geldiğimiz 2004 yılından bugüneyse 6858 parsel olmak üzere 26 bin 169 vatandaşımıza tapularını teslim ettik. İmar Barışı Yasası, mülkiyet sorunu yaşayanlar için büyük fırsat. Bu yılın sonuna kadar bu fırsatı iyi değerlendirmelerini öneriyoruz’’ diye konuştu.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz