İmar Barışında Yalan Beyanda Bulunanların Parası Yanacak!


Milyonlarca vatandaş ve konutu yakından ilgilendiren imar barışında başvurular büyük bir hızla devam ediyor. Başvuruların E-devlet üzerinden yapıldığı sistemde vatandaşlar kendileri beyanda bulunarak “Yapı Kayıt Belgesine” başvuruda bulunuyorlar. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imar barışı hakkında önemli açıklamalarda bulundu…

İmar barışı başvurularının kurulacak bir komisyon tarafından inceleneceğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yalan beyanda bulunanların ‘Yapı Kayıt Belgeleri’ iptal edilecek. Ödedikleri bedel de irat kaydedildiği için geri verilmeyecek” diye konuştu.

İmar Barışı kapsamında başvuruda bulunan vatandaşların kayıt esnasında doğru beyan vermeleri büyük önem taşıyor. İmar barışı başvurusu yapacak olan vatandaşları doğru beyan vermeleri konusunda uyaran Kurum, vatandaşların ödedikleri bedeli geri alamayacaklarını da sözlerine ekledi.

Türkiye'de başta vasfını kaybetmiş mera alanları olmak üzere 13 milyon metrekare tescilsiz alan bulunduğu bilgisini veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bunların bir kısmını tescilli hale getirip ekonomiye kazandıracağız. Metrekaresi 1 lira bile olsa 13 milyon lira eder. Bu çok büyük bir değer" diye konuştu.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz