İSKİ’ye Ait Boş Binalar Yıkılarak Yerine Park Yapılacak


Şişli’de yaklaşık 20in metrekarelik alan üzerinde yeni bir kent parkı yapımı için çalışmalara başlandı. Havadan da fotoğraflanan alanda, İSKİ’ye ait boş binalar yıkılacak ve yerine “Feriköy Kent Parkı” yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Feriköy’deki 20 bin metrekarelik alandaki İSKİ binalarının yıkılıp okul ve kent parkı olarak hizmet vereceğini açıkladı.

İBB Başkanı Uysal, "Boş alanları otopark yapmamız halinde üzerine sadece çalı ve çim mahiyetinde yeşillik oluşturabiliyoruz. Altı beton olduğu için uzun soluklu ağaç imkanı yok. Her ne kadar üstü yeşil olsa bile maksimum 1 – 1,5 metre toprak ilavesiyle yeşil alan oluşturabiliyoruz. O yüzden diyoruz ki, eğer bir yerde kamu binası varsa altını otopark yapalım. Kamuya, yani mahalleye hizmet etsin. Etrafında yeşil alan varsa onu betonlaştırmayalım" şeklinde konuştu. 

İSKİ’nin artık online sisteme geçtiğini söyleyen Uysal, "Bir mahallede İSKİ binası olmaması hizmette aksama oluşturmuyor. İSKİ binalarının olduğu yerlerde binaları kaldırıp yeşil yapabiliriz" dedi. 

Uysal, Feriköy İSKİ binasının yıkımını izledi. Uysal, TOKİ’ye ait Ataköy’deki Baruthane alanını da yeşil alana dönüştüreceklerini söyledi.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz