İstanbul’da Pek Çok Ofis Boş Kalmış Durumda


Propin Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı’nın her yıl düzenli olarak hazırladığı “İstanbul Ofis Pazarına Genel Bakış” raporunun 2018 ikinci çeyrek sonuçları geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Gelin hep birlikte yayımlanan yeni raporu inceleyelim…

İstanbul Ofis Pazarına Genel Bakış raporunun 2018 2. çeyrek sonuçları yayınlandı. Propin Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı tarafından her üç ayda bir hazırlanan rapora göre, Merkezi İş Alanı’nda (MİA) A sınıfı ofis binalarındaki kira ortalamaları 2017 yılının ikinci çeyreğine göre yüzde 12 geriledi ve ofis boşluk oranları ise yüzde 30,4 oldu. En çok kira talep edilen bölge, Avrupa Yakası'nda metrekare fiyatı 44 dolar ile Levent, Anadolu Yakası'nda ise 28 dolar ile Kozyatağı oldu.

Ofis Kiralarında Ortalama Yüzde 12 Düşüş Yaşandı

Propin, MİA'da bulunan A sınıfı ofislerde 2017 yılının 2. çeyreğinde 25,9 dolar olan metrekare fiyatlarının 2018 2. çeyreğinde yüzde 12 oranında düşerek 22,7 dolara gerilediğini açıkladı. B sınıfı ofis binalarındaki fiyat düşüşü ise yüzde 20’ye ulaşarak, metrekare fiyatı 11,7 dolar oldu. MİA Dışı-Avrupa’da A sınıfı ofislerin ortalama metrekare fiyatı ise 15,3 dolar, Asya’da ise 16,6 dolar olarak gözlendi. × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz