İstanbul Dünyanın En Akıllı Şehirlerinden Biri Olma Yolunda!

Dünya Akıllı Şehirler Fuarında gerçekleştirilen imza töreninde İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük, "Geleceğin akıllı şehirlerine konuşurken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zamandan bu zamana akıllı teknolojilerin her alanda İstanbul’da uygulanmaya başlandığını unutmamamız gerekir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’ın resmettiği vizyonla İSBAK bünyesinde 'Akıllı Şehrin Mimarı' sloganıyla uygulamaya geçirdiğimiz Akıllı Şehir Projesi ile şehirde yaşam süren insanların hayatlarını nasıl daha kolay hale getiririz sorusunun peşine düştük." diye konuştu.

Alyürük, akıllı şehir yolunda alanlar oluştururken, güçlü bir ekibe sahip olan ve danışmanlık hizmetlerinde dünyanın önde gelen kurumlarından biri olan EY Türkiye ile akıllı şehir uygulaması için iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Alyürük, şunları kaydetti:

"İstanbul'un bundan sonra yürüyeceği yolda EY Türkiye Global Danışmanlığı etkin rol oynayacak. Bu İstanbul'un 2023 yolculuğu olacak. Projenin önemli ilk evresini dört ayda tamamlama planımız var. İstanbul’u, gelecekte dünyanın en akıllı şehirlerinden olmaya hazırlıyoruz."

İstanbul’un teknolojik altyapısını 'akıllı' hale getirerek Türkiye ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacak bu önemli projede, İSBAK'la çalışacak olmaktan heyecan ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları, "Projede bilgi ve deneyimimizi sonuna kadar paylaşmak için buradayız ve bundan gurur duyuyoruz." ifadesini kullandı.

AA


 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz