İstanbul Esenyurt Konut Satışında Zirvede Yer Aldı


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan konut satış istatistiklerine göre, en çok konut satışının yapıldığı İl İstanbul olarak açıklandı. İlçe bazında ise en fazla satışın yapıldığı ilçe Esenyurt oldu. 2018 Eylül'de Türkiye genelinde toplam 127 bin 327 konut satıldı.

En çok konut satışının gerçekleştiği il İstanbul oldu. İstanbul'da Eylül ayında toplam 20 bin 216 konut satışı gerçekleşti. Mega kent, tüm satış türlerinde ilk sıraya yerleşti.

İstanbul, ipotekli satışlarda 1 863 konut satışı ve yüzde 16,4 pay ile ilk sırayı aldı. Diğer konut satışlarında yine 18 bin 353 konut satışı ve yüzde 15,8 pay ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul’daki toplam konut satışları içinde diğer satışların payı yüzde 90,8 oldu.

Esenyurt Zirvede Yer Aldı

İstanbul'da en çok konut satışının yapıldığı ilçe değişmedi. Esenyurt, yine en çok konutun satıldığı ilçe oldu. İlçede Eylül ayı içerisinde toplam 3 bin 124 konut satıldı. Esenyurt'u 1.207 konut satışı ile Pendik izledi. Başakşehir'de ise Eylül ayı boyunca toplam 1.165 konut satıldı.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz