Jet Fadıl Tahliyesine İtiraz!

Caprice Maldivler ve Caprice Gold gayrimenkul projelerinin mağdurları, ‘Jet Fadıl’ lakabıyla tanınan Fadıl Akgündüz’ün serbest bırakılmasına itiraz etti.

21 gün önce, yattığı 1 yıl 3 aylık süre dikkate alınarak tahliye edilen Jet Fadıl’ın serbest bırakılmasına itiraz edildi. 27 mağdur adına, tahliye kararına itiraz eden Avukat Dr. Acun Papakçı, “Yargılamanın adil ve tarafsız olarak yürütülebilmesi için, karartılması mümkün olan deliller toplanıncaya kadar tahliye kararının kaldırılmasını, sanıkların tutukluluğunun devamını” talep etti.

6 maddelik itiraz

Mağdurlar adına tahliye kararına itiraz eden Papakçı, 6 önemli noktaya dikkat çekti:

1) 1 yıl 3 aylık tutukluluk süresinin dikkate alınmayacak kadar kısa olması...

2) Suçun katalog suçlardan olması...

3) Dosyaya sunulan bilirkişi raporlarından suçun somut olarak tespit edildiği, ancak delillerin toplanılamadığının sabit olması...

4) Ana davada müştekilerin sadece bir kısmının dinlenilmiş olması, müştekiler ile tanıkların dinlenilmemiş olması.

5) Ana davada delillerin toplanılmadığının bilirkişi raporu ile sabit olması ve mahkemenizin de bu karara katılması.

6) Fadıl Akgündüz’ün üzerinde mal varlığı bulunmadığı, tüm suçları aile fertleri ve onlar üzerine kurulan ile aile şirketleri üzerinden yürüttüğü ve delilleri karartma ihtimalinin son derece yüksek olduğu. Papakçı’nın başvurusunu ilk önce değerlendirdi.

İtirazı yerinde görmeyen İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti 12 Nisan 2017’de dosyayı karar vermesi için İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. İtirazın, karara bağlanması bekleniyor.

Fadıl Akgündüz’le ilgili bir önemli gelişme de Didim’de yaşandı. Didim 2. Asliye Hukuk Mahkemesi başka bir dava da Caprice Otel’in sahibi konumundaki Aytepe Turizm’le ilgili Didim Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden bilgi istedi. 13 Haziran’daki duruşmaya kadar istenilen bilgiler şunlar:

Şirketin hala faal olup olmadığı.

Tasfiye edilip edilmediği.

İşlerinin başka bir isimle devam edilip edilmediği.

Şirketin terkin edilip edilmediği.

Cumhuriyet× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz