Kadir Topbaş 3. Havalimanı’nın İnşaat Alanını Gezdi

İBB Başkanı Kadir Topbaş, "Sosyal medya maalesef ki buralara tünemiş baykuşlar tarafından yönetilmekte. İnsanı tahrip ediyor, bunun sonucu nereye gidecek farkında değil. Attığı tweetler ile neleri sarstığının, nasıl bir kıyameti tetiklediğinin farkında değil." dedi.

İnşaatı hala devam eden 3. Havalimanı’nda büyükelçiler ile bir araya gelen Topbaş, turizmin ekonomiye ve istihdama olan katkısını bildiklerini, aynı zamanda barışın ve kültürlerin kaynaşmasının adımı olan turizmin, terörle mücadele etmenin de mühim bir yolu olduğunu aktardı. Topbaş, "Turizmin yoğun olması bir bakıma teröre karşı bir başkaldırıdır, bir karşı duruştur, bu sebepten ötürü biz turizmi ne kadar geliştirirsek teröre karşı o kadar duruş sergilemiş oluruz" diyen Topbaş, bu bilinçle birlikte turizmde önemli adımlar atılması gerektiğinin altını çizdi. Topbaş, "Terör ülkedeki her şeyi etkiliyor. Turizmi geliştirdiğimiz zaman teröre karşı bir tavır koymuş olacağız. Birbirimizi çok daha iyi tanıyacağız, kültürler birbirine akışkan bir hal alacak ve dünya üzerinde birlikte yaşamamızın farkında olmuş olacağız." dedi.

Dünyada ciddi anlamda bir bilgi kirliliği olduğunu vurgulayan Topbaş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sosyal medya ne yazık ki buralara tünemiş baykuşlar tarafından yönetilmekte. İnsanı tahrip ediyor, sonucu nereye gidecek farkında değiller. Attığı tweetler ile neleri sarstığının, nasıl bir kıyameti tetiklediğinin farkında değiller. Bunların hepsi gözümüzün önünde yaşanan olaylar. Bunlara bir 'dur' demenin yolu dayanışma, birlikte olma, tavır koyarak bunlara karşı duruşumuzu netleştirmekle mümkündür. Türkiye’nin gelişmesini istemeyen kişiler, manipülasyonlar, birtakım terör örgütleri ve bizim bir çok kere üzerinde durduğumuz ve sizin de takip ettiğiniz akıllara ziyan, olamaz diyeceğimiz derecede FETÖ darbe girişimi yaşadık. Resmen belediyem işgal edildi. Belediye binamın önünde tam 17 şehit verdik. 50’ye yakın yaralı oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ve cesaretiyle bu teröristler halkımızın yüreği ve imanıyla durumun üstesinden gelindi. Bundan böyle kimse kolay kolay bu ülkede böyle bir duruma cesaret edemez. Zannediyorum bir örnek oldu. Korkakların geleceği yoktur. Cesur adımlar atmak lazım. Bu adımları dostlarımızla birlikte atmak lazım. Biz sizleri hep dostlar olarak kabulleniyoruz. Dünya insanlığının tüm yönetimleri birbirinin dostudur ve dostu olması gerekiyor. Ayrım yapmaksızın inançlarına bakmaksızın insan olduğumuzu her şeyin önüne koyarak geleceği çok daha mutlu kılarız."

Toplantıya katılan büyükelçi ve konsoloslara, İstanbul’un tarihi ve turistik özelliklerini aktaran Topbai, kentte yapılan büyük yatırım projeleri ile ilgili de bilgiler verdi. Topbaş, konuşmasını “Ülkelerinizin iş adamlarının, özellikle İstanbul içerisinde ciddi fırsatlar bulabileceğine inanıyorum.” Diyerek tamamladı. Konuk büyükelçi ve konsoloslar, toplantıdan hemen sonra 3. Havalimanı şantiyesini gezdiler.

KAYNAK: AA× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz