Keçiören Metrosunda Mutlu Son…

Keçiören Metrosunda Mutlu Son…

Ankara'nın ulaşım sorununa büyük ölçüde yarar sağlayacak Keçiören metrosu 5 Ocak 2017 tarihinde yapılacak tören ile açılacak ve Ankara’lıların hizmetine sunulacak. Açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılması bekleniyor.

Binali Yıldırım’ dan Esprili Yaklaşım…

Başbakan Binali Yıldırım, 5 Ocak 2017 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek Keçiören Metrosu ile ilgili esprili bir yaklaşım içinde oldu. Başbakan Yıldırım “Eskiden 2 genç kendi aralarında yazışıyor. Aşkımız Keçiören Metrosu Gibi olsun başlasın ama bitmesin… diyordu. Şimdi Keçiören Metrosu bitti. Artık bu gençler başka slogan bulsun” dedi.

AKM - Keçiören Arası 17 Dakika…

Keçiören metrosu açıldığında AKM – Keçiören arası seyahat süresi 17 dakikaya düşecek. Önceden bu süre 1 saati geçiyordu. Toplam hat mesafesi 9,2 kilometre olan Keçiören metrosunda 9 adet durak bulunmaktadır. AKM durağında inen yolcular Kızılay Metrosu ile seyahatlerine devam edebilecekler.

Keçiören Metrosu Çubuk İle Birleşecek…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamada asıl amaçlarının, AKM’ den Kızılay’ a kadar olan bağlantıyı da kesintisiz bir şekilde yapmak ve bu sayede Keçiören’ den binen bir vatandaşımız Kızılay’ a kadar aktarmasız bir şekilde seyahat ettirebilmek dedi. Ayrıca Havalimanı- Yıldırım Beyazıt Üniversitesi- Çubuk bağlantısının çok önemli olduğunu ve 2017 senesi içerisinde bu bağlantının ihale sürecini başlatacaklarını ve bu sayede Keçiören metrosunu Çubuk’ a kadar uzatacaklarını ifade etti.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz