Kimsesiz Kalan Ultra Lüks Evler !

Dünya’nın hemen hemen her yerinde inşaat ve gayrimenkul sektörü inanılmaz derecede büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Tabi hal böyle olunca lüzumsuz veya kullanılmayan pek çok konut baş gösteriyor. Kimileri alıp kullanmıyor yıllarca çürümeye bırakıyor, kimisi yapılan konutu beğenmiyor bu yüzden konuta alıcı bulunamıyor. Bunun gibi pek çok konut sahipsiz bir şekilde çürümeye terk edilmiş vaziyette veya boş durumda bulunmakta.

Dünya geneline şöyle bir bakacak olursak pek çok örnek bulunmakta. Brooklyn New York’ta bulunan ama sanki kendinizi Miami’de hissedebileceğiniz bir konut 2013 yılından beri, tüm çabalara rağmen satılamıyor. 4 yıl önce tam 30 milyon dolardan piyasaya sürülen evin fiyatı gün geçtikçe geriliyor. Geçen sene 17 milyon dolar istenen evin şu andaki fiyatı 12.5 milyon dolara kadar gerilemiş vaziyette. Ultra lüks yapılan evin iç mekanı 2100 metrekare, dört katlı ve toplamda 14 odası bulunmakta. Evin dış kısmında ise 100 metrekarelik geniş bir havuz ve 2800 metrekarelik bahçe var.

Örnek olarak verilebilecek bir diğer ev ise, New York’un gözde bölgesi Manhattan’da bulunan bu ev de 4 yıldır alıcı bekliyor. 2014 yılında 44 milyon dolara satışa çıkarılan bu ev satılabilmiş değil. İlk başlarda satılamayan evin fiyatı 25 milyon dolara, son olarak ise 19.75 milyon dolara indirilmiş. 600 metrekarelik dairenin içerisinde pek çok olanak var. Zira bu ev bir akıllı ev. Ev otomasyon komuta merkezi, çamaşır odası ve fitness salonu bulunabiliyor ve hepsi akıllı ekipmanlarla kontrol edilebiliyor.

Son örnek verilebilecek ev ise Alan Wanzig ismindeki borsa simsarı bu evden bir an önce kurtulmak istiyor. Zira kendisi Leonardo Di Caprio tarafından çok ses getiren Wolf of Wall Street filminde canlandırılmıştı ve filmdeki havuz sahnesi de bu evde çekilmişti. Wanzig evi neredeyse baştan aşağı değiştirmesine rağmen satamıyor. San Francisco banliyösündeki Çakmaktaş Evi olarak ünlenen bu yapı da 2015 yılından beri satılamayanlar arasında. StarWars’un yaratıcısı George Lucas, OJ Simpson ve ismi açıklanmayan bir Silikon Vadisi girişimcisinin evle ilgilendiği söylense de henüz satılamadı. Biraz acayip bir mimariye sahip olan ev ilk olarak 4.2 milyon dolardan satışa çıkarılmış. Ev, 80’li yıllarda taşan bir akarsudan dolayı ciddi zarar almış ve tamire ihtiyaç duyduğu için mezata düşerek el değiştirmiş. 1996 yılında son kez el değiştiren mülkün son satış fiyatı 800 bin dolar olmuş.

 

Kaynak: Habertürk× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz