Konut Hesabı Destekleri Artırıldı!


'Konut Hesabı ve Devlet Katkısı' adı ile geniş kitlelerin ev alabilmesi için başlatılan uygulamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yeni düzenlemeler yapıldığı açıklandı. Yapılan iyileştirme ile konut hesabı destekleri artırıldı.

2016 yılının Mayıs ayında vatandaşlara ev alma kolaylığı sağlaması amacı ile başlatılan 'Konut Hesabı ve Devlet Katkısı' uygulamasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yeni düzenleme yapıldığı açıklandı.

Devletten 20 Bin Lira Hibe

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, verilecek olan devlet katkısında üst limit arttı. Yapılan yeni düzenlemeye göre 5 yıl boyunca 80 bin lira biriktirmiş olana, ev alırken devlet 20 bin lira hibe para verecek. Çeyiz yardımları ise 5 bin liradan 7 bin 500 liraya yükseltildi. Çiftler ayrı ayrı her iki ödeneğe de başvurdukları halinde toplam 55 bin lira yardım alabilecek. Ödenecek miktarlar her yıl yeniden değerleme oranı kadar da artırılacak.

Açıklamayı BAKAN Yaptı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Meclis'te bütçe sunumu ile ilgili yaptığı konuşmasında: ''Devlet katkısı çeyiz hesabı uygulamasında 5 bin liradan 7 bin 500 liraya, konut hesabında 15 bin liradan 20 bin liraya çıkarıldı. Eylül sonu itibariyle çeyiz hesabında 22 bin kişiye yaklaşık 67 milyon lira, konut hesabında da 15 bin kişiye 105 milyon lira mevduat bulunuyor.'' dedi.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz