Konut kredi faizlerinde Düşüş Devam Ediyor!


Ekonomide son dönemde alınan önlemler meyvelerini vermeye başladı. 5 bankanın konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesinin ardından bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.52'ye gerilemiş oldu. Önümüzde ki dönemde de konut kredi faizlerinde düşüşün devam etmesi bekleniyor.

Kasım ayı konut kredisi faiz oranları için oldukça hareketli başladı. Kasım ayının hemen başında İNG Bank, Akbank, Anadolubank, QNB Finansbank, Garanti Bankası ve İCBC konut kredisi faiz oranlarında indirim yapan bankalar oldu.

Yapılan bu indirimlerin ardından bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.52 seviyesine geriledi. Halen en düşük faizli konut kredisi ise Ziraat Bankası’nın uyguladığı yüzde 1.98 oranlı kredi. En yüksek kredisi faiz oranı ise Anadolubank’ın uyguladığı yüzde 3 faizli konut kredisi.

İşte bazı bankarın 120 ay vade seçeneği ile uyguladıkları güncel konut kredisi faiz oranları;

Ziraat Bankası %1.98

İNG Bank %2.09

Akbank %2.59

Anadolubank %3

QNB Finansbank %2.59

Garanti Bankası %2.34

İCBC %2.80× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz