Konut Kredisinde Güncellenen Faiz Oranları!


Ekonomi alanında yapılan düzenlemeler neticesinde konut kredi faiz oranları yeniden güncellendi. Konut kredisinde güncellenen faiz oranları sonunda güncel faiz yüzde 2 bandında seyrediyor. Mevcut faiz oranları ise hem sektör temsilcilerini hem de vatandaşı pek sevindirmişe benzemiyor. Faiz oranlarında ki son duruma sizin için baktık...

Konut kredi faiz oranlarında yapılan güncelleme de vatandaşın faiz oranlarında beklediği düşüşü yine karşılamadı. Son değişiklik ile bir banka faiz oranını düşürürken, bir banka da faiz oranında artışa gitti. 

Son durumda; Vakıfbank 5 ve 10 yıllık konut kredi faiz oranını yüzde 2,50'den yüzde 2,49'a indirirken, Denizbank 5 yıllık konut kredi faiz oranını yüzde 1,99'dan yüzde 2,49'a, 10 yıllık konut kredi faiz oranını ise yüzde 2,29'dan 2,49'a çıkardı. 

Yüzde 0,98 Faiz Kampanyasına Devam

Ziraat Bankası'nın öncülüğünde başlayan 0,98 faiz oranı kampanyası devam ederken kampanyaya katılım da artmış durumda. Kampanyaya katılan banka sayısı 7'ye ulaştı. Anlaşmalı projelerde konut kredi faiz oranı yüzde 0,98 uygulanmaya başlandı. Güncel olarak faiz indiren bankalar şu şekilde; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bank, İş Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kuveyt Türk.

En Düşük Faiz Hangi Bankada!

En düşük konut kredi faiz oranını hala ING Bank ile Kuveyt Türk kullandırıyor. ING Bank 5 ve 10 yıllık konut kredilerinde yüzde 1,91 faiz oranı uygularken, Kuveyt Türk 5 yıllık kredilerde yüzde 1,89, 10 yıllık kredilerde ise 1,94 faiz oranı uyguluyor.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz