İmar Barışı Resmen Uzatıldı!


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kaçak yapıların kayıt altına alınması için çıkarılan imar barışı kanununun başvuru süresi uzatıldı. İlgili Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çıkarılan ''İmar Barışı'' düzenlemesinde başvuru süresi devam ediyor.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, gelen talepler üzerine başvuru süresi 31 Aralık'a kadar uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması için çıkarılan kanun ile bu yapılara Yapı Kayıt Belgesi veriliyor. 

Söz konusu karar 3194 sayılı İmar Kanunu'nun geçici 16'ncı maddesi gereğince verildi. 

Bakanlık tarafından çıkarılan uygulama ile 31 Ekim'de sona ermesi beklenen İmar barışı başvuruları verilen son karar ile artık 31 Aralık 2018’e kadar yapılabilecek. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar yaklaşık 8 milyon 150 bin kişinin "İmar Barışı" için başvuru yaptığını açıkladı. × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz