Sur Yapı Yeni Projelerle 2017 Yılına Damgasını Vuracak

Sur Yapı ailesi 2017 yılını “verimlilik yılı” olarak ilan etti. Hali hazırda İstanbul’un altı farklı bölgesinde planlanan, 2,7 milyar Türk Lirası tutarında 8 proje mevcut. Bu projelerde birçok yeni konut ve ticari alan üretilmesi hedefleniyor. Projelerin yapılacağı bölgeler ise Avrupa yakasında Topkapı, Kağıthane, Bahçekent; Anadolu yakasında ise Sancaktepe, Koşuyolu ve Maltepe olarak belirlenmiş durumda. 2.7 milyar lira yatırım değeri bulunan 8 projede 2 bin 558 konut ve 148 ticari alan olmak üzere toplam 2 bin 706 bağımsız bölüm satışa çıkarılacak. Geçen yıldan satışı devam eden projelerle birlikte 3 bin 531 adet bağımsız bölüme ulaşacak olan Sur Yapı, 2017 yılında 3.6 milyar liralık portföy yönetecek.

Sur yapı 2017 yılında bu projelerin haricinde, perakende alanında bir alışveriş merkezini ve enerji alanında iki adet santrali de faaliyete geçirecek. Perakende sektöründe büyümesini sürdüren Sur Yapı, 13 Nisan 2017 tarihinde Bursa Nilüfer’de yer alan Marka Alışveriş Merkezi’nin açılışını gerçekleştirecek. Bursa’nın en fazla mağazaya sahip alışveriş merkezi olan Marka Alışveriş Merkezi ile Sur Yapı, 3 bin kişiye de istihdam sağlayacak. Mersin Silifke’de bulunan Elmalı RES santralini 2017 yılının ilk aylarında devreye alacak. Eylül ayında ise Kurtini RES santralini devreye almayı planlayan Sur Enerji, iki santral ile 180 milyon liralık enerji yatırımını faaliyete alacak. Devam eden Marka projesinin rezidansları, Sultanbeyli’de bulunan İlkbahar projesi ve Güneşli’de yer alan Mirage Rezidans projesinin teslimleriyle birlikte toplam 860 milyon dolarlık yatırım, yeni sahipleriyle buluşmuş olacak.

Anadolu’da da yatırım arayışlarını sürdüren Sur Yapı, Bursa, İstanbul ve İzmir dışında farklı bir ilde daha yatırım yapmayı düşünüyor.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz