Tapuda Web Emlakçı Dönemi

Emlakçılarla alakalı olarak yapılan güncellemeyle aracılık işinde yük yüklendi. 800 emlakçının yapıya eklendiği uygulama öncelikli olarak Kocaeli'nde uygulamaya kondu.

Emlakçıların ev sahiplerini yerlerini müdürlüklere gitmeye gerek kalmadan web üstünden organize edebileceği web-tapu sistemi kişilerin işini kolaylaştıracak. 

Mesleğin çizgisi bakımından emlakçıya ve taşınmaza yönelik işlemler lisans sahibi kişilerce sağlanacak. Emlakçıların tapu müdürlüklerine sorumlu sıfatıyla gidebileceği bu organizasyon da 2.pilot şehir Sivas. Sonrasında uygulama ülkenin tümünde kullanılacak.

Gayrimenkul yönetme sistemi kurulmasına dönük olarak çalışmaları da sürdüren kurum farklı alt yapı çalışmalarına da yardımcı olacak. Bu çalışmaların kapsamında gayrimenkul sahipliği ve yapılan işler için alınacak olan vergi, harçlarla alakalı temel kabul edilecek toplu bir gayrimenkul işletme sistemi bulunuyor. 

Alt yapıya dönük yasal, kurumsal ve teknik gelişmelere imkan verilecek. Gayrimenkul işletme taktiği vesikası yapılacak. Kriterler belli olduğunda gayrimenkul yönetim bilgi nizamnamesi yapılacak.

Saha çalışmalarının da olmasıyla değer/fiyat öğrenme alanları taranacak.

 

 

Yeni Şafak × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz