TOKİ Borçlularına Enflasyon Müjdesi


Dar gelirli vatandaşların faydalandığı ve umut kapısı olarak gördüğü TOKİ konutları herkesin bildiği gibi taksitler halinde ödenerek alınabiliyor. TOKİ’den konut almak isteyen vatandaşlara müjdeli haber Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından geldi. Murat Kurum TOKİ konutlarının fiyat güncellemesi hakkında "Şu an diyelim ki enflasyon yüzde 18 veya 20, orada da yarı yarıya indirime gidiyoruz.'' şeklinde konuştu. 

Bakan Kurum, TOKİ konutlarının mahalledeki değerin yüzde 40 aşağı çekilerek halka satıldığını açıkladı. Konutların 180 ay vadeyle satışa sunduklarını söyleyen Kurum, TOKİ konutlarının fiyat güncellemesi hakkında konuştu.

Yarı Yarıya İndirim

Bakan Kurum, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Şu an diyelim ki enflasyon yüzde 18 veya 20, orada da yarı yarıya indirime gidiyoruz. Buradaki güncelleme yüzde 8'e geliyor. Enflasyon fiyatlara yansımayacak. Maksimum tavan belirledik ve o tavanla burada çalışacağız. Burada sadece kentsel dönüşüm uygulamasına has biz bunları 6 aylık yüzde 4 olarak belirledik. Dolayısıyla burada da güncelleme yüzde 4 yapılacak."× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz