TOKİ Yaptığı Kampanya İle Bir Rekora İmza Attı


Her yıl düzenli olarak TOKİ tarafından yapılan yüzde 20 indirim kampanyası bu yıl bir rekora imza attı. Dar bütçeli vatandaşlar için bir umut kapısı olan TOKİ konut sektöründe bir ilke imza atmış durumda. TOKİ’nin borcunu erken kapatmak isteyenler için başlatmış olduğu yüzde 20 indirim kampanyasına 13 bin 905 vatandaş başvururken, 817 milyon 303 liralık gelir elde edildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanan vatandaşların yüzde 66’sı gibi büyük bir kısmının borcunu “yastık altı” diye tabir edilen kişisel tasarruflarından kullanarak kapattıklarını belirtti.

Vatandaşların kampanyaya gösterdiği yoğun ilgiden memnun olduklarını belirten Turan, "TOKİ'den sosyal konut satın alan, çoğu alt gelir grubundan vatandaşlarımıza yüzde 20 erken ödeme indirimi ile önemli bir fırsat sunduk. 100 bin lira borcu olan bir vatandaşımızın 18 Mayıs'a kadar borcunu kapatması halinde, 80 bin lira ödeyeceğini belirttik. Kampanyamız oldukça ilgi gördü. 12 bin 763 vatandaşımız 772 milyon 239 TL'lik borçlarını kapatıp tapularını almaya hak kazandı" dedi.

TOKİ'nin 2018 yılı indirim kampanyasına kamu bankalarının destek verdiğini belirten Turan, "Kamu bankaları borçlarını kredi ile kapatacak vatandaşlarımıza 0,98'den kredi imkanı sundu. Vatandaşlarımız 274 milyonluk borcunu banka kredisi ile kapattı" ifadelerini kullandı.

Turan, "Yüzde 20 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlandı. Borcunun tamamını kapatamayan vatandaşlarımız yaptıkları 45 milyon 63 bin liralık peşin ödemelerle yüzde 20 indirim kampanyasından faydalandı" dedi.

Yüzde 20 indirim kampanyasında kısmı ödeme ile yararlanan vatandaşlar ile beraber toplam 13 bin 905 vatandaş kampanyadan faydalandı. Toplam 817 milyon 303 bin TL ödeme yapıldı.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz