Turizmciler İmar Barışı Ödemeleri İçin Taksit İstiyor


Herkesin bildiği gibi İmar Barışında başvuru yapmak için sayılı günler kaldı. 31 Ekim 2018 tarihi ile başvuru süresi dolmuş olacak. Başvuru yaptıktan sonra ücretlerin yatırılması için son tarih ise 31 Aralık 2018. Bugünkü yazımızın konusu ise imar barışında başvuruda bulunan Turizmcilerin ödemeler için taksitlendirme istemesi. Şimdi gelin hep birlikte haberin detaylarına göz atalım…

Mevzuata aykırı yapı ve eklentilere yıkılana kadar kullanma hakkı veren imar barışından yararlanma süresinde sonlara gelinirken turizmciler, ödemenin taksitlendirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına başvurdu.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren otel sahiplerinin bu tür başvuruda bulunmasının sebebi otellerin kamu arazileri üzerinde olması, bunların da tahsis süresini uzatabilmek için yüklü miktarda ödeme yapacaklarını belirterek, hem tahsis uzatımı hem de imar barışı ödemesi ağır olacağı için böyle bir başvuruda bulundular.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileriyle 3 ayrı toplantı yaparak imar barışı hakkında bilgi alan Ege ve Akdeniz'deki otel yatırımcıları, tahsis süresindeki uzatmadan yararlanabilmek için de bedel ödeyeceklerini, imar barışıyla birlikte her iki ödemenin kendileri için ağır geleceğini söyledi. Turizmciler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan taksit müjdesi beklediklerini de sözlerine ekledi.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz