Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımının Avantajı!

Expo Turkey By Qatar fuarında, Emlak Konut GYO sahne alıyor. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, yabancıların Türkiye’ye yatırım yapması için birçok avantajın sunulduğunu belirtti.

Fuarda Türkiye’deki artan yatırım fırsatları anlatılacak. Murat Kurum, “Yatırımlar sadece İstanbul ile sınırlı olmayıp Anadolu’nun da konut ihtiyacına yönelik Ankara, İzmir, Nevşehir, İzmit, Niğde, Denizli, Konya gibi şehirlerde de yatırımlar yapıldı.” dedi. Kurum, Emlak Konut’un 7 ihalede, 1.73 milyar dolar beklenen satış değeri ve yaklaşık 612 milyon dolar şirket payı taahhüdü ile başarılı bir sene geçirdiğini söyledi. Kurum, “2017 yılında ki projelerinde 9 bin 900 ünite satmayı planlayan Emlak Konut GYO, büyümesini sürdürürken bu hedefler doğrultusunda açıkladığı 2017 satış rakamlarında ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ kampanyasının da katkısıyla 773 milyon dolar değerinde 2 bin 833 adet satış yaparak ulaşılması zor bir başarı elde etti.” dedi.

Kurum, şöyle devam etti: “Son dönemlerde 1 milyon dolarlık mülk satın alanlara oturma izni verilecek. Bu kolaylığın sonrasında şimdi de büyük vergi avantajları sunulmaya hazırlanıyor. KDV ile ilgili yapılan yeni düzenleme kapsamında yabancı vatandaşlar satın aldıkları ilk gayrimenkulde KDV’den muaf olacak. Bu nedenle Türkiye’de gayrimenkul yatırımları daha cazip bir yatırım unsuru olarak öne çıkıyor. Katar olmak üzere, ülkemizi yakından takip eden Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde yüksek potansiyelli çalışmalarımıza ağırlık vererek, tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirip, yatırımlarımızı anlatmaya çalışacağız.”

2017 Mart ayı içerisinde dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul fuarlarından biri olarak gösterilen Fransa’da yapılan MIPIM 2017 fuarına katıldıklarını belirten Kurum, şöyle konuştu:

“Türkiye ve Katar’ın ortaklığının dünya sahnesine çıktığı, ‘Expo Turkey By Qatar’ fuarında bizimle birlikte birçok farklı sektörden Türk şirketleriyle beraber ekonomik anlamda ortaklıklar kurarken ülkemizin tanıtım faaliyetlerini de gerçekleştireceğiz. 345 metrekarelik stant alanımızda projelerimizi hem de devlet eliyle düzenlenen teşvikleri ve yatırımcılar için cazip olan yatırım fırsatlarını anlatacağız.”

Türkiye'nin bölgedeki en güçlü kenti olan İstanbul'un tarihsel, kültürel önemine dikkat çekiliyor. Ayrıca fuarda, Anadolu'nun şehirleri anlatılarak, yatırım olanakları öne çıkarılıyor.

Milliyet× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz