Üniversite Öğrencileri Kiralık Konut Bulmakta Zorlanıyor


Döviz kurunun yükselmesi üniversite öğrencilerini etkilemiş durumda. Aklınıza ilk gelen soru öğrencileri hangi konuda etkilemiş olabilir sorusu. Cevap çok basit, kiralık konut fiyatları döviz kurunun yükselmesiyle birlikte aşırı yükselmiş durumda. Doların yükselmesini fırsat bilen gayrimenkul sahipleri pek çok bahane üreterek kalacak yer arayan öğrencilere yüksek fiyattan ev kiralamaya çalışıyor. İşte detaylar…

Pek çok üniversite öğrencisinin yakındığı durum ev sahiplerinin öğrencilere normal kiralık fiyatı 500 TL olan evleri 1000 TL’ye kiralamaya çalışması. Üniversite öğrencileri tarafından ev sahiplerine neden 500 TL’lik eve 1000 TL istiyorsunuz diye sorduklarında siz öğrencisiniz bende kendimi sağlama almaya çalışıyorum gibi bahaneler üretiyorlar. Yani dolar kurunun yükselmesini fırsata çevirmeye çalışan pek çok ev sahibi fiyatları daha da yukarıya çekmiş durumda.

Sadece dolar kuruda değil. ÜFE, TÜFE’yi bahane ederek ev sahipleri son dönemde yüksek seviyede tuttuğu konut kiralarını daha da arttırmış durumda. Kısacası şuan üniversite öğrencisi olarak başka şehirlere okumaya giden pek çok öğrencinin son dönemde en çok yakındığı konu konut kiralarının aşırı derecede yüksek olması.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz