Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metrosu Nerelerden Geçiyor?


İstanbullu vatandaş tarafından uzun süredir büyük bir merakla beklenen Üsküdar – Ümraniye Metrosu ne zaman açılacak? İşte bugünkü yazımıza konu başlığı olarak bunu seçtik. Uzun süredir vatandaşlar tarafından hizmete girmesi beklenen Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı’nın ne zaman hizmet vermeye başlayacağı ve test sürüşlerinin son durumunun ne olduğu büyük merak konusu. İşte detaylar…

Herkesin bildiği gibi Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy metrosu Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olma özelliğini taşımaktadır.

Peki, Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattının Güzergahı Nereler?

Üç ilçeden geçecek metro hattında Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe istasyonlarının aralarında yer aldığı 16 istasyon yer alacak.

Yapılacak olan metro hattı ile saatte 64 bin 800 yolcu taşınması bekleniyor. 21 adet 6'lı dizili 126 vagon hizmet verecek. Her bir dizide maksimum 1620 yolcu taşınabilecek. Maksimum yolcu kapasitesi saatte 64.800 yolcu/saat/yön olacak.

Trenin maksimum hızı 80km/saat olacak. İlk istasyon ve son istasyon arası ortalama seyahat süresi 24 dakika olacak.

İstasyonlarda durma süresi ise 20 saniye olması planlanıyor. 90 saniyede bir sefer düzenlenecek.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz