Vatandaşlık ve KDV İndirimi ile Yabancılara Büyük Fırsat

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, vatandaşlık ve KDV indirimi gibi düzenlemelerin yatırım yapacak yabancı yatırımcılar için birer avantaj olduğunu söyledi.

Türkiye ve Katar'ın stratejik ortaklığı Expo Turkey by Qatar Fuarına, SeaPearl Ataköy projesiyle katılan Özen Kuzu, "Sektörümüz, adını her geçen gün global platformlarda duyurarak bu alandaki gücünü tüm dünyaya gösteriyor. Katıldığımız fuarlarda aldığımız talepler, Türk inşaat sektörünün yükselişte olduğunu gözler önüne seriyor. Türkiye, sahip olduğu özelliklerle yabancı yatırımcıların ilgi gösterdiği marka bir ülke" diye konuştu.

Kuzu, şunları söyledi: "Yeni düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemelerin, en önemlilerinden biri yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesi. Ülkemizde 1 milyon dolarlık gayrimenkul satın alan, 2 milyon dolar yatırım yapan ya da en az 3 milyon dolarlık mevduat hesabı açan yabancılara Türk vatandaşlığı verilecek. Bunun yanı sıra, Nisan 2017'de uygulanmaya başlayan kanun gereği projelerde geçerli olan yüzde 18 KDV oranından muaf olacaklar. Tüm bu gelişmeler, yabancı yatırımcılar için birer avantaj oldu."

"Dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhitti" listesinde yer alan Kuzu Grup, yaklaşık 75 yıldır yurt içi ve yurt dışında aktif olarak faaliyet gösteriyor.

Expo Turkey by Qatar'a, Qatari Diar ortaklığı ile İstanbul Ataköy'de denize sıfır bir konumda inşası devam eden SeaPearl Ataköy projesi ile katıldıklarını belirtti.

İSTANBUL Ataköy SeaPearl Ataköy projesinde inşaat ve satış çalışmaları devam ediyor. Projede 60 ay sıfır faiz kampanyası yanında 120 ay 0.45 faiz uygulanıyor. Projede ortalama metrekare satış fiyatı 8 bin dolar. İlk etabın Temmuz ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Özen Kuzu, "SeaPearl Ataköy'de, yaşam alanı olan her odası, Marmara Denizi manzarasına açılıyor" dedi. 


 

Proje içerisinde Jumeirah' ın işletmesini üstlendiği 2019 yılında hizmet vermeye başlayacak 62 rezidanstan oluşan 5 yıldızlı otel bulunuyor. Bu alanlarda 2 bin 800 metrekare VIP Club, 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 244 metrekare VIP business çenter, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare denize sıfır restoran, 3 bin 265 metrekare spor salonu, Türk Hamamı, fitness- spa alanı, açık/ kapalı yüzme havuzu, 900 metrekare market alanı ve butik dükkanlar da bulunuyor.

Vatan

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz