Yabancıya Vatandaşlık ve KDV'den Muaflık Müjdesi!

Gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık ve KDV fırsatı var!

Türkiye ve Katar'ın ortaklığı, Expo Turkey by Qatar'la dünya sahnesinde boy gösterecek. Büyük iki ülke, ekonomik ilişkilerini güçlendirmek ve bölgede etkili ticari güç olmak için 19-21 Nisan tarihleri arasında yan yana geliyor. SeaPearl Ataköy projesiyle fuara katılan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, "Sektörümüz, adını global platformlarda duyurarak gücünü tüm dünyaya gösteriyor. Katıldığımız fuarlarda aldığımız talepler, Türk inşaat sektörünün yükselişte olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye, konumu ve özellikleriyle yabancı yatırımcıların ilgi gösterdiği marka bir ülke" diye konuştu.

Kuzu, şöyle devam etti: "Belki de en önemlilerinden biri yatırım yapan yabancılara vatandaşlık verilmesi. Türkiye'de en az 1 milyon dolarlık gayrimenkul alan, 2 milyon dolarlık yatırım yapan veya 3 milyon dolar mevduat hesabı açtıran yabancılara vatandaşlık verilecek. Yabancı yatırımcılar, Nisan 2017'de uygulamaya koyulan projelerde geçerli olan yüzde 18 KDV oranından da muaf olacaklar. Bu oranın kaldırılmasının ciddi bir yatırım fırsatını da beraberinde getireceğini düşünüyorum."

Kuzu Grup, yaklaşık 75 yıldır yurt içi ve yurt dışı pazarında aktif şekilde faaliyet gösteriyor. Bugüne kadar 500'ün üzerinde projeye imza attılar. Kuzu Grup, yurt içinde Ankara'da Kuzu Effect, İstanbul'da SeaPearl ve Kumru Ankara, yurt dışında da dünyanın tek kontratla imzalanan en büyük sosyal konut projesi İran Mesken Meher dahil olarak inşa ettiği 37 bin, Cezayir'de ise 21 bin 600 konut projelerine devam ediyor.

Expo Turkey by Qatar'a, İstanbul Ataköy' de denize sıfır olan bir konumda Qatari Diar ortaklığıyla inşası devam etmekte olan SeaPearl Ataköy projesi ile katıldıklarını belirteti

SeaPearl Ataköy projesinde inşaat ve satış çalışmaları devam ediyor. 4 ay gibi kısa bir süre sonra sahiplerine teslim edilmesi planlanlanıyor. Projede, 60 ay sıfır faiz kampanyası ve 120 ay 0.45 faiz uygulanıyor. Metrekare satış fiyatı 8 bin dolar. İlk etabın Temmuz ayında teslim edilmesi planlanıyor. Özen Kuzu, "SeaPearl Ataköy'de, yaşam alanında ki her oda, Marmara Denizi manzarasına açılıyor" dedi.

Vatan× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz