Yeni Model Şehircilik Anlayışı


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonunda açıkladığı 11 maddelik seçim manifestosunda önemli açıklamalarda bulundu. Yeni model şehircilik anlayışı geliyor.

Sabah Gazetesi'nden Zübeyde Yalçın ve Hasan Ay'ın haberine göre Başkan Erdoğan şehircilik anlayışını değiştirecek önemli açıklamalar yaptı. İşte AK Parti'nin 31 Mart mahalli İdareler seçimlerinin ardından yeni model şehircilik anlayışı ve millete taahhütlerinin seçim manifestosu;

Parsel Bazlı Değişikliğe Geçit Yok

İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine kesinlikle geçit vermeyeceğiz. Şehir planlarını ve imar uygulamalarını şeffaf bir şekilde hazırlayacağız. Muhtarlık binalarında ilan edilecek plan değişikliklerini, milletimizin görüşü ve onayı alındıktan sonra daha etkin şekilde uygulamaya geçireceğiz.

Vatandaşın İhtiyacına Göre

Tek tip kentsel dönüşüm uygulamaları yerine, bölgenin ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gözeten çözümler üreteceğiz. Fiziki dönüşümü kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlayarak, yepyeni bir şehircilik hamlesi başlatacağız. Millet kıraathanelerini mahalle düzeyine kadar yaygınlaştıracağız.

Taklit Yok

Her birinin kendi hikayesi olan şehirlerimizin siluetini bozan, estetik değeri olmayan, kültür varlığımıza katkıda bulunmayan projelere kesinlikle izin vermeyeceğiz. Taklitten ve tekrardan uzak, geçmişten feyz alan, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarına cevap veren bir mimariyi şehirlerimize hâkim kılacağız.

Yerli Teknolojiyle Çözümler

Akıllı şehirler ile şehircilikte yeni ufuklar açacağız. Teknolojiyi yerli çözümleri teşvik ederek, şehirlerin emrine sunacağız.

Her Şehire Millet Bahçesi

Millet bahçelerini her şehrimizde yaygınlaştıracağız. Kitlesel tüketim atıklarınır da çevreyi kirletmesine engel olacağız.

Her Şehirde Pilot Uygulama

Her şehrimizde pilot uygulamayla başlayıp, zaman içinde genişleterek, yatay şehirleşme modelimizi ülkemizin her yerine yaygınlaştıracağız. Kentsel dönüşüm alanları ile yeni imara açılan bölgelerde, bu modele öncelik vereceğiz.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz