Ev Alacakların Dikkat Etmesi Gereken 5 Önemli Faktör


Genellikle ülkemizde yeni evli çiftler durumları da elverişli ise düğün takılarını bozdurulup ev peşinatı yapar. Tabi hayatlarının en az 10 senesi kredi ödemekle geçecektir.. Neyse yaraya tuz basmadan konumuza dönelim. Ev alınmaya karar verildi ve araştırmalara başlandı , peki nelere dikkat edilmeli ?

1. Muhit Mart 13, 2017, 17:06

Evlilik hayatta birçok değişikliği de beraberinde getirir. Ev almadan önce eşinizle hayattaki hedeflerinizi konuşmalı ve bunlar doğrultusunda bir karar almalısınız. Kiralama durumlarında eğer bayan çalışıyor ise onun çalıştığı yere yakın semtten ev kiralanır. Satın almada da bu gibi durumlara baştan karar verilmeli. Ayrıca toplu taşıma ve muhitin güvenliği de önem taşımaktadır. Huzurunuzun kaçacağı bir yerde oturmak istemezsiniz. Eğer çocuklarınız var ise gidebileceği okullar ilk önceliklerinizden olacaktır.

2. Metrekare Mart 13, 2017, 17:13

Bu konu başta çok önemli gibi görünmese de eve yerleştikten sonra pişman olmamak adına artı ve eksileri düşünülmelidir. Bayanlar için geniş mutfaklar önemliyken erkekler geniş balkonlu evleri tercih edebilir. Günümüzde yeni yapılan dairelerin birçoğu maalesef kutu gibi.. Fakat ısınma için harcanan yakıt ve oturma odası kurmanın pek tercih edilmeyişi , küçük evler için seçim tercihi olarak düşünülebilir.

3. Gizli Giderler Mart 13, 2017, 17:21

Beğendiğiniz ev ile ilgili karar verirken gizli giderleri de göz ardı etmeyin. Bunların en büyüğü tabi ki ‘ Aidat ‘tır. Özellikle yeni sitelerin aidatları gizli giderden çıkmış durumda ( Bir nevi kira ödüyorsunuz ) . Gizli giderlere ;  yapılması muhtemelen mantolama , arızalı ev demirbaşları , cam yenileme , doğal gaza geçiş , klima , ankastre gibi harcamalar girer. Çekeceğiniz krediye bu giderleri de eklemeyi unutmayın…

4. Yatak Odası ve Banyo Mart 13, 2017, 17:26

Bu ikisi rahatlamak anlamında evin en kritik odalarıdır. Bir yere gittiğimizde ‘ banyosu / tuvaleti ne güzelmiş ‘  deriz. Güzel bir banyonun evinizi sevmek için önemli bir etken olduğunu unutmayın.. Yeni dairelerde bulunan ebeveyn banyosu da seçiminizi etkileyebilir. 

Yeni evlendiğimde yatak odası mobilyalarını ev bulmadan önce satın almıştık. Fakat beğendiğimiz eve yatak odası bir türlü sığmıyordu. Siz de benzer bir kriz yaşamak istemiyorsanız elinizde ölçüler olmadan ev aramayın.

5. Güvenlik Mart 13, 2017, 17:29

Güvenlik insanoğlunun temel ihtiyaçlarından biridir. Ev alırken güvenlik konusunu kesinlikle atlamamanızı öneriyorum. Muhit seçimi güvenlik için önemli olsada , benim için apartman ve ev de kamera sistemi olmazsa olmazdır. Bunun yanında alarm sistemi ya da güvenlik görevlisi olan bir site de oturmak güvenliğinizi önemli ölçüde arttıracaktır. Teknoloji hızla gelişiyor ve elektronik güvenlik sistemlerinin maliyetleri azalıyor , haliyle bize de bunları kullanmak düşüyor. 

Yeni bir ev satın almak eğlenceli bir o kadar da emek isteyen bir iştir. Önceliklerinizi ve bütçenizi ayarladıktan ev arama sürecinin keyfini çıkarmaya bakın.. × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz