Kişisel Marka Yaratmanın 9 Gizli Stratejisi

İş hayatında başarı abidesi olmuş insanları incelediğinizde sadece başarılı bir iş hayatlarının olmadığını fark edeceksiniz. Onları başarılı kılan özelliklerinin başında kudretli bir kişisel markalarının olmasıdır. Bu özel kişiler kendi kişisel markalarını geliştirmek için özel stratejiler geliştirirler. Bu özel stratejileri merak mı ediyorsunuz ? 

Kaliteli bir Kişisel Marka nasıl yaratılır ? iş hayatınızda büyük çapta bir başarıya mı sahip olmak istiyorsunuz ? İşte cevapları : 

1. Kendinizi bir ‘ Süper Star’a çevirin Aralık 7, 2016, 22:30

Kişisel markanızı inşa etmenin en iyi yolu bulunduğunuz yerde çılgın bir ‘ Süper Star ‘ olabilmektir. Dışarı çıkıp , bir marka yaratmaya çalışmayın. Markanız başarılarınız kadar iyi olabilir. 

500 milyon dolarlık emlak imparatoru Grant Cardone ‘un bunun üzerine yazdığı kitabını okumanızı tavsiye ederiz. ‘ Adanmış ya da Ortalama Birisi Ol ‘ ( Be Obsessed or Be Average ) 

2. Paylaş ve Yayınla Aralık 7, 2016, 22:33

Kitaplar yaz , makaleler yayınla , videolar çek. Bu araçlar diğer rakiplerinizle aranızda büyük bir fark yaratacaktır. Hedefleri büyük tutun fakat küçük denemeler ile başlayın. Makaleler , dergiler , dijital dergiler , internet siteleri ile startı verebilirsiniz.  

Bilgilerini paylaşacak bir platorm bulamayanlar sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşarak yazar olabilirler. İşte Fırsat !

3. Satış rekorları kıran bir şov yapıyormuş gibi hissedin ! Aralık 7, 2016, 23:01

Bu konuda iyi olduğunu düşünen birçok kişi Sosyal Medya hesapları ile insanlarla etkileşime geçmeye çalışıyor. 

Fakat sizi onlardan daha ileri zıplamanızı sağlayacak sır ‘ Harika Hikayeler Anlatabilme ‘ stratejiniz olacaktır. Kendinizi rekorlar kıran bir şovun içindeki biri gibi düşünün. Buna ilgi çekici bir konu bulup ( bunun için son trendleri takip edin ) onunla ilgili viral bir video çekmekle başlayabilirsiniz. Bu sayede takipcilerinizi güncel olaylardan haberdar ederek bir fenomen olabilirsniz.

 

4. Kendi raporlarınızı - istatistiklerinizi paylaşın ! Aralık 7, 2016, 23:04

İnsanların / Firmaların sayısal verilere ve istatistiksel çalışmalara ihtiyaçları vardır. Bunu sağlayabilirseniz satışlarınız ve marka değeriniz 3 - 4 katına çıkacaktır.

Gayrimenkul sektörü ile ilgili veriler için sitemizi ve facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın ! Eğer farklı bir sektörde iseniz o sektör ile ilgili güncel kaynakları araştırın...

5. Müşteri kitlenizin bulunduğu yerlerde konuşmalar düzenleyin Aralık 8, 2016, 02:09

Konferans konuşmacısı olmak , seminerler düzenlemek , etkinlikler planlamak kişisel PR / Marka için çok çok önemlidir. Değerinize değer katarken networkünüzü ( iş çevrenizi ) de geliştirir.

6. Kişiselliği ön plana çıkarın Aralık 8, 2016, 02:12

Herkesin kendine özel bir kaderi ve yolu vardır. Hikayenizi insanlarla paylaşın. Başarılarınızı duymak sizi insanların gözünde markalaştıracaktır. 

7. Sağlığınıza ve bedeninize özen gösterin Aralık 8, 2016, 02:15

Fiziksel sağlığınızı en tepeye çıkarmalısınız. Antony Robbins’in de dediği gibi iyi hisseden bir vücudun ruh hali de iyi olacaktır. Gözleri parıl parıl olan biriyle tanıştığınızda hissettiklerinizi düşünün.

8. Hergün kendinizi %1 geliştirmeye çalışın Aralık 8, 2016, 02:17

Eğer kendinizi hergün %1 oranında geliştirebilirseniz , sene sonunda kişisel olarak inanılmaz bir birikim yapmış olursunuz. Bu çalışma size farklı bakış açısı , daha iyi karar verebilme ve sonsuz gelişim gibi herkesten daha iyi olmanızı sağlayacak yetenekler sağlayacaktır.

9. Bir ekip bulun ve onları geliştirin Aralık 8, 2016, 02:19

Güven ve itibar kazanabilmenin en bilinen yöntemlerinden biri de iyi bir ekip yetiştirmektir. Onları çalıştırın , eğitimler verin ve beraber para kazanın. Onlar başardıkça siz de başarmış olacaksınız. × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz