Esenler'e 1.300 Yeni Konut !

Esenler'de TOKİ işbirliğiyle 1.300 konut inşa edilecek. Dönüşümün başlatıldığı Esenler Çiftehavuzlar Mahallesi'nde çalışmalar sürüyor. 850 bağımsız birim yıkılıyor. TOKİ işbirliği ile yeni proje uygulanacak.

Mahalledeki hak sahiplerinin mülkiyet analizleri vatandaşlarca kontrol edildi ve askıdan indi. İmar planları ve kentsel tasarım projesi hazırlandı. TOKİ tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulacak olan plan ve projenin onaylanmasıyla imar uygulamasına başlanacak.

Esenler'de şimdiye kadar devlet eliyle, toplam 2 bin 972 konut hak sahiplerine teslim edildi. Son 5 yılda da özel sektör eliyle 21 bin 869 konut yenilendi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Tapuların devrini vatandaşlara yaptıktan sonra, taşınma ve kira ödemelerini de yapıp mahallemize kentsel dönüşüm için kazmayı vuracağız" dedi. Göksu, "Ümit ediyorum bu proje birçok kentsel dönüşüm çalışmasına da örnek olacak. Bir an önce inşaatlara başlayıp, vatandaşlarımızı güvenli konutlara taşımak istiyoruz. Çünkü depremin ne zaman geleceği belli değil" diye konuştu.

Tevfik Göksu, "Devlet ve millet eliyle, 25 binini dönüştürdük. Kalan 75 binini dönüştürmek için de çalışmalarımız var. 2023 yılına kadar Esenler'deki tüm konutları yenilemiş olacağız" dedi.

Sabah× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz