Hedef İstanbul'da 65 Bin Konut!


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, geçtiğimiz sene 65 bin konutu ihale ettiklerini ve bu senede aynı hedefi yakalayacaklarını belirtti. 


TOKİ'nin 803 bin konut rakamına ulaştığını vurgulayan Turan, hedeflerinin 2023 yılına kadar bir milyon 200 bin konut üretmek olduğunu söyledi. Ek olarak geçen sene ki 65 bin rakamanıda yakalayacaklarını söyledi. İstanbulu depreme hazırlamak durumunda olduklarını söyleyen Turan, Bu nedenle kentsel dönüşüm çalışmalarında  TOKİ  bundan sonra daha etkin bir rol üstleniyor. 2017 senesinde çok daha aktif çalışıyoruz. Kentsel dönüşümde kâr hedefi beklemiyoruz. İstanbul'daki en önemli toplu konut ve bu kapsamdaki kentsel dönüşüm uygulama alanımız Kayabaşı bölgemizdir. İstanbul halkına ve bölgede yaşayan vatandaşlara, modern şehircilik ilkeleri doğrultusunda altyapı ve sosyal donatı alanları ile birlikte çağdaş yerleşim alanı oluşturulmaktadır dedi.
 İstanbul'da kentsel dönüşüm dolayısıyla 65 bin adet konut üretmeyi hedeflediklerini belirten Turan, 23 bin konutun üretimi, 15 bin 596 konutun da projelendirilmesi de tamamlanmıştır açıklamasında bulundu.

Vatan× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz