Kanal İstanbul'un Finansörü TOKİ!


Kanal İstanbul projesi ile ilgili olarak açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan; projede hasılat paylaşımı, arazi ya da inşaat satışından gelir elde edip finansman sağlayacaklarını söyledi.

Mutfak çalışmalarının büyük kısmının tamamlandığını belirten Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Turan, sağladıkları finansman ile Ulaştırma Bakanlığı'nın kanal inşaatını gerçekleştireceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Kanal İstanbul projesinde sadece lüks konutların yer almayacağını, farklı gelir grubundan olanların da burada yer bulabileceğini söyledi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya 25 bin konut!

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sadece İç Kale bölgesinde yer alan konutları yıkıp onların yerine rekreasyon alanı yaptıklarını ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, bu alanın Diyarbakır’ın en önemli turizm destinasyonu olacağından bahsetti. "Bırakın bina yapmayı, park yapıyoruz" diyerek sözlerine devam eden başkan, TOKİ’nin faaliyetlerine dair bilgiler de verdi. 2017 yılı planlarında yer alan 65 bin konut ile son 13 yılın rekorunu kıracaklarını da belirterek başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde terörden zarar görenler olmak üzere ülke genelinin konut ihtiyacını karşılayacaklarını söyleyen Turan, yapacak oldukları 65 bin konuttan 20-25 bin tanesinin Doğu ve Güneydoğu'da olabileceğini açıkladı.

Habertürk× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz