Tire’ye TOKİ Müjdesi!


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kiraz ve Kınık’ın ardından Tire’deki konut projesi yola çıktı. TOKİ tarafından Tire Yenimahalle’de gerçekleşecek projeyle bölgede toplam 529 konut yapılacak. Toplamda 38 bin 535 metrekarelik alanda gerçekleşecek projede konutlar iki ada üzerinde gerçekleşecek.

Proje içerisinde 172 adet 3+1, 357 adet 2+1 olmak üzere 529 konut inşa edilecek. Proje için toplamda 45 milyon TL harcanacak.

Konut projesi için 12 Aralık 2016’da yapım ihalesi gerçekleştirilecek. Projeye ilk kazmanın vurulmasının ardından mevcut inşaat süresi için 7 ay belirlendi.

TOKİ tarafından hazırlanan proje, İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne sunuldu. Valilik tarafından onay alan proje için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başlatıldı.

“TOKİ sadece konut yapmıyor”

Tirelilere müjdeyi veren AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, TOKİ’nin şimdiye kadar 650 bin konut ihalesi yaptığını ve bunun 531 binini teslim ettiğini belirtti.

Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü: “TOKİ’nin öncelikleri; nitelikleri artırılmış sosyal konut üretmek, yatay mimariye geçişte öncü projeler geliştirmek, Yerel mimari dokuyu üretimlere yansıtmak, sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, mahalle kültürünün gelişmesine imkân tanıyan projeleri üretmek, tüm projelerde “mutlak kalite” prensibini benimsemek ve kentsel dönüşüm de öncü olmaktır”.

TOKİ’nin sadece konut yapmadığını da vurgulayan Sürekli, “TOKİ bugüne kadar 81 ilimizde 976 Okul, 266 Hastane, 95 Sağlık Ocağı, 38 Sevgi Evi, 42 Kütüphane, 509 Cami ve 516 adet Ticaret Merkezi halkımızın hizmetine sunmuştur. Ayrıca Somali, Endonezya ve Pakistan’da toplam 13 Okul, 1 Hastane (200 yataklı), 2 Sağlık Ocağı, 9 Cami ve 12 adet Ticaret Merkezi inşa etmiştir” dedi.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz