TOKİ'den İstanbul Sanayicileri İçin Proje...


Sanayi Siteleri Şehir Dışına Taşınacak...

Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi' nin İstanbul' da yapacağı sanayi sitelerini şehir dışına projesi ile kent estetiğini değiştirecek, işe gidiş gelişlerde trafik karmaşasını biraz olsun azaltacak. Proje için TOKİ Güngören, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Esenler’ deki sanayi bölgelerini gözlem altına alırken bu bölgeler için ise kentsel dönüşüm kapsamında yeni binalar dikilecek. Taşınacak sanayi siteleri şehir dışında daha yeni ve daha büyük metrekareli dükkanlar olacağı için dükkan sahiplerinin bu projeye sıcak bakmaları bekleniyor.

Trafik Yoğunluğu Azalacak...

Bildirilen bölgelerin çehresini değiştirecek ve trafik yoğunluğunu azaltacak bu proje kapsamında, taşınacak sanayi sitelerinin etrafına da çeşitli konut projelerinin olduğunu belirten TOKİ yöneticileri, büyük bir nüfus oranının da yine bu şekilde kent dışına doğru taşınabileceğini bildirdi. Bu yüzden işe gidiş geliş saatlerinde İstanbul' un sancılı trafik kaosunun biraz da olsa azalacağının vurgusunu yaptı.

Proje TOKİ İçin İlk Değil...

Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının yapacağı bu proje Türkiye' de ilk değil. Daha önce Bursa, Uşak ve Şanlıurfa’ da da aynı projelere imza atmış olması konu üzerinde tecrübe sahibi olduğunu kanıtlıyor. Bursa' da başlatılan benzer bir proje ile Kestel bölgesinde 2 milyon metrekareye ulaşan sanayi alanından yaklaşık 3 bin esnaf kent dışına taşınırken aynı zamanda daha büyük metrekareli dükkanlarında rahat bir şeklide çalışmalarına imkan verilecek. Kent içinde taşınan sanayi bölgesi içinde yine kentsel dönüşüm kapsamında çeşitli projeler yapılarak yapılaşmaya gidilecek.

Yeni Sanayi Sitesi 4-5 Milyon Metrekare...

TOKİ mevcut proje kapsamında taşınacak sanayi alanlarını da belirledi. İstanbul' un çeşitli bölgelerinde bulunan irili ufaklı birçok sanayi merkezleri Çerkezköy, Çorlu ve Silivri' de yapılacak olan yeni sanayi sitelerine taşınacak. TOKİ yapılacak olan sanayi sitelerinin herbirinin 4-5 milyon metrekare olacağını da bildirdi. Yapılacak olan bu proje için ilk adım Başakşehir bölgesindeki keresteciler sitesinden gelirken, aynı talep diğer ilçelerdeki ayakkabıcılar, dökümcüler, oto tamircileri, marangozlar ve tekstilcilerden de bekleniyor.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz