TOKİ'den İzmir'in Kemalpaşa İlçesine Müjdeli Haber


Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kemalpaşa ilçesinin düşük gelirli vatandaşları için TOKİ'nin, 2 bin 500 tane sosyal konut yapacağını söyledi. Uğurlu, Kemalpaşa ilçesinde binlerce kişiyi ilgilendirecek, gecekondular için kentsel dönüşüm projesini olduğunu ve çizilen projelerin yeniden gözden  geçirileceğinden bahsetti.

Başkan Arif Uğurlu, Ankara’ya gideceğini ve Başbakanlık TOKİ Başkanı Ergün Turan ile bir araya gelerek toplantı yaptıklarını belirtti. AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ve İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar’ın da toplantıya eşlik ettiği ziyarette ilçede yapılacak olan toplu konut projeleri masaya yatırılarak gözden geçirildi. Arif Uğurlu," Kemalpaşa ilçesinde  Ankara yolu üzerinde bulunan Çambel ve Akalan Köyleri arasında 2 bin 500 adet yeni sosyal konut projesinin en kısa zamanda hayata geçirerek hizmetinize sunacağız." dedi.

Arif Uğurlu sözlerine şöyle devam etti:" TOKİ’nin 2004 yılında satın aldığı, geniş  alana yayılan araziye sosyal konut projesini  inşaa ederek  hizmetinize sunacağız. Kemalpaşa ilçesinde  yaşayan halkımız için yapacağız bu projeyi. Bu projede yer alacak konutlar da  ilçemizin merkezinde kentsel dönüşüm yapılacak alanlarda kirada oturanlar da yararlanabilecekler. Eğer yapacağımız konut fazla gelirse Kemalpaşa ilçesi dışındaki talepleri değerlendireceğiz." dedi.

 TOKİ’nin yeni konut projesinin Şubat Ayı’nda ihaleye çıkacağını da söyleyen Başkan Uğurlu, Soğukpınar ve Atatürk Mahallelerinde yapılacak olan kentsel  dönüşüm projesinin hazırlıklarının son sürat ilerlediğini bildirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından  “riskli alan” ilan edilen ve ardından  yetki ve çalışma yapma hakkı belediyeye devredilen bölgedeki işlerin bitmesine çok az kaldığını söyledi. Bölge de 6 bin  sosyal konut inşa edilecek. Toplamda 15 bin kişiyi ilgilendirecek bu projenin alanları ve ihtiyaç olan kamu kurum yerleri belirlendi. Sadece konut  yapmak istemedik vatandaşlarımıza çarşı, işyeri ve ticaret alanları da yapacağız. Yapılan proje alanı çok büyük olduğu için bir mahalle gibi tasarlandı. Son incelemeler yapıldıktan sonra işlemleri başlatacağız diyerek  sözlerini sonlandırdı.

Ege'de Sonsöz× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz