Toki Kayaşehir Konutları İçin Dolandırıcı Uyarısı!


TOKİ başkanı Ergün Turan , Kayaşehir’deki konutlarının satışı iddiasıyla vatandaşları dolandırmaya çalışanları yakaladıklarını açıklarken , TOKİ’den konut almak isteyen kişilerin mağduriyet yaşamamaları için uyarılarda bulundu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi  (TOKİ) Başkanın Ergün Turan , kurdukları internet sitesi üzerinden kurumun İstanbul Kayaşehir’deki konutlarının satışı iddiasıyla vatandaşları dolandırmaya çalışan kişilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından suçüstü yakalandığını açıkladı.

TOKİ Başkanı Turan, yaptığı yazılı açıklamada, dolandırıcıların kurdukları internet sitesinde TOKİ’nin Kayaşehir’deki konutlarının kura çekiminde yüzde 100 garanti vadettiklerini hatırlatarak , dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtirken şunları kaydetti :

"Kayaşehir'de satışa sunduğumuz konutlarımızda '300 kişiye yüzde 100 konut kazanma' adı altında sahtekarlık yapan kişiler hakkında yasal işlem başlatılmış ve İstanbul Emniyet Müdürlüğünce suç üstü yapılmıştır. TOKİ'den konut almak isteyen vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için  TOKİ  ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir. Her şeyin olduğu gibi bu işin de suistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız, yüzde 100 konut kazanma hakkı' diyerek onlardan para topluyorlar. Bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı." 

İstanbul Kayaşehir'de satışa sunulan bin 892 konut için başvuruların 5 Eylül-20 Eylül tarihlerinde Türkiye Halk Bankasının İstanbul'daki tüm şubeleri aracılığı ile yapılabileceğini ifade eden Turan, 4 Ekim'de kura çekilişinin olacağını aktardı.Turan, ayrıca idarenin kuralı satışlarının noter huzurunda ve dileyen müracaat sahiplerinin de iştirak edebileceği bir salonda açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleştiğine dikkati çekti. × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz