TOKİ Konut Sahibi Olması Zor Olan Vatandaşlara Umut Oluyor


Toplu Konut Başkanlığı (TOKİ) milyonlarca insana umut olmaya devam ediyor. Hayata geçirilen konutlarda orta ve dar gelirli aileler unutulmuyor. TOKİ’nin yaptığı 754 bin konuttan yüzde 43’ü orta ve dar gelirli ailelere hitap ediyor. Yaklaşık yüzde 20’si ise alt ve yoksul gelirli ailelere yönelik.

Yapılan konutlarla ev sahibi olması zor olan milyonlarca ailenin konut sahibi olmasına olanak sağlayan TOKİ, Türkiye’nin 81 ilinde konutlar, sosyal binalar, kamu kuruluşlarına binalar inşa ediyor. Sektörde yaptığı konutlarla öncü olmaya devam ediyor.

Çağdaş kentlerde de hizmet veren TOKİ’nin buralarda yaptığı konutların yüzde 15,62’si gece konduların dönüşümü ile, yüzde 5,16’sını ise afet konut projeleri kapsamında yapılıyor. Ülkenin dört bir yanında ekim ayı sonu itibari ile hayata geçirilmeyi bekleyen 475 proje ve 700 adet inşası devam eden proje bulunuyor.

TOKİ’nin Hedefi 1 Milyon Konut

Bu yıla ait 60 bin konut hedefi olan TOKİ 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından hedefini yükselterek 64 bin konuta ulaştı. Yılsonuna kadar ise hedefledikleri rakamları geçmeyi planlıyorlar.

TOKİ 2019 yılına kadar 1 milyon konut sayısına ulaşmayı hedefliyor. Bu hedeflerine ulaşmak için her sene çalışmalara biraz daha ivme veriliyor. Orta ve uzun vadeli planlarını belirleye TOKİ, bu yıl 60 bin, 2016-2019 yılları arası 250 bin, 2019-2023 yıllarında 500 bin konut yapmayı planlıyor.

AA× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz