TOKİ, Mamak’ta Bin 825 Yeni Konut Yapacak!


TOKİ, Mamak’ta Bin 825 Yeni Konut Yapacak!

Kentsel dönüşüm projelerine her geçen yenilerini ekleyen Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara Mamak’a yeni konutlar inşa etmek için kolları sıvadı. TOKİ’nin başkent Ankara’da Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Mahallesi 3. ve 4. Etap'ta bin 825 yeni konut inşaatı başlayacak. Ankara’da halen 7 bin 58 konut inşaatı sürüyor.

Başkent Ankara’da devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına yenileri ekleniyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara Mamak Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Mahallesi 3. ve 4. Etap'a bin 825 yeni konut daha yapacak. Şu anda Ankara’da 7 bin 58 konut projesinin inşaatı devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da süregelen şantiye alanlarında incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, kentsel dönüşüm projelerinin önemini anlattı. Başkan Turan, kentsel dönüşüm ile birlikte çarpık kentleşme sonucunda yaşanamaz hale gelen bölgelerin yaşanabilir çevrelere dönüştüğünü söyledi.

“Ankara’da 21 bin 901 konut inşa ettik”

Her geçen gün kentsel dönüşüm çalışmalarına yenilerini ekleyen TOKİ’nin Ankara’da da çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğünü belirten Ergun Turan, “TOKİ, başkent Ankara’da kentsel dönüşüm atağına kalktı adeta. Çalışmalarımız devam ediyor. Başkentte kentsel dönüşüm kapsamında 21 bin 901 konut inşa ettik. 7 bin 58 konutumuzun yapımına devam ediyoruz. Kısa bir süre içerisinde inşaatı devam eden konutlarımızın bir kısmını tamamlayacağız" diye konuştu.

“İhaleler tamamlanıyor”

Ankara İli Mamak İlçesi Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 3.Etap 948 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi dün yapıldı.  

Ankara İli Mamak İlçesi Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 4.Etap 877 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 12 Aralık 2016 tarihinde saat 15:00'te gerçekleşecek.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz